W jaki sposób mądrze inwestować swoje pieniądze, żeby pomnażać majątek osobisty?

Dobrą formą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Należy wyłącznie wiedzieć w jakie spółki akcyjne inwestować. Każdy bez wyjątku dobry inwestor niewątpliwie ma własny sprawdzony sposób wyboru giełdowych spółek do portfela. Opłaci się poznać przynajmniej część dobrych rad, by się kierując nimi mądrze zainwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba z tej przyczyny inwestować w firmę, która zarabia jak również nie ponosi strat. Ponieważ nurty na giełdzie akcyjnej szybko się nie zmieniają. Trzeba nabywać akcje takich spółek, które potrafią powiększać swoje dochody nawet w chwili krachu. Dobrym na to przykładem są akcje PGE jak również akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek wykazywała tendencję wzrostową nawet w czasie kryzysu. Niestety jest niewiele tego typu giełdowych spółek, które potrafią się rozwijać i powiększać własne zyski nawet wtedy, gdy cała światowa gospodarka boryka się z problemami.

Należy omijać spółki, które wypłacają dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Niebywale często zdarza się, że zarząd spółki akcyjnej zwiększa wypłacaną dywidendę, ażeby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem się zaciąga kredyt, żeby sfinansować taką operację. Współcześnie polityka dywidendy w PGE zakłada wyłożenie na ten cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego powodu dobrze zabezpieczone. W bardzo dobrym miejscu jest w danym czasie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od paru dni nurt wzrostowy – szczegółowe informacje.

Równie dobrze wyglądają akcje ENERGA – dowiedz się o akcjach Energii. Dobrze jest jeszcze raz powiedzieć, że nie należy kupować akcji w spadkowym trendzie wierząc, że nurt odwróci się. Jednostkowy wyjątek od tej reguły nie da rady pokryć strat z innych licznych pomyłek. Nie warto również

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

pozyskiwać tanich akcji. Fakt, że akcje są tanie, nie znaczy, że należy je nabyć. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien stać się powodem zakupu. Często się zdarza, że tak tanie akcje potrafią jeszcze bardziej potanieć. A te z wysoką ceną są w stanie wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w akcyjne spółki dobrze jest się wystrzegać spółek bardzo zadłużonych. Ponieważ takie spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Należy także unikać akcyjnych spółek, które często wydają nowe akcje. Czasem firma (sprawdź ofertę firmy Account Warszawa) wypuszcza nowiusieńki akcje, aby zdobyć nowe pieniężne środki potrzebne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezspornie pociąga za sobą cenę akcji. Gra na akcyjnej giełdzie wymaga dużego zaangażowania i wiedzy.

Dobrze jest wobec tego z uwagą czytać jakiekolwiek opinie oraz śledzić gospodarczą sytuację państwa oraz danej spółki akcyjnej. Wyłącznie w ten sposób można wyraźnie zwiększyć swój majątek.