Gra na giełdzie może zapewnić zysk, jeśli będziemy przestrzegać kilku głównych zasad

Giełda i akcje, W finansach
Jednocześnie gra, jak i zyskowne zainwestowanie na giełdzie to wybitnie rozległy temat. Każdy, kto spróbuje się w niego zagłębić być przygotowanym na dni spędzone na czytaniu kolejnych lektur. W końcu w grę wchodzi ogromna gotówka, a nawet oszczędności naszego życia, właśnie dlatego nie należy działać pochopnie.

giełda

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
I to jest najważniejsza zasada przy zakupie, jak i przy sprzedaży akcji. Standardowym pytaniem do każdego możliwego gracza jest, „czy lubisz ryzyko?”. Ponieważ bez niego nie ma giełdy.

Masz chęć zdobyć większą ilość informacji na prezentowany temat? Jeżeli tak, to odwiedź witrynę, która przedstawia nie mniej ważne dane – są one niezwykle interesujące.

Żyłka hazardzisty oraz kierowanie się instynktem, oraz posiadaną wiedzą zostanie dla nas chlebem powszednim.

Na co powinniśmy szczególnie uważać? Każdy, kto wejdzie do gry na giełdzie, nie powinien pozbywać się oszczędności życia z nadzieja, że zainwestowana kwota szybko mu się zwróci i zostanie milionerem z czołówek gazet. To będzie najlepsza droga do osiągnięcia plajty. Na giełdę należy wchodzić stosunkowo powoli, zwłaszcza, kiedy to jest nasz debiut. Miesięczna kwota którą przeznaczamy na grę powinna być niewielka, aczkolwiek skutecznie rosnąć. Trzeba pamiętać, że giełda dla początkujących czytaj dalej na tej stronie nie jest prosta.

forex

Autor: Jim Makos
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy również pamiętać o prowizjach maklerskich. Niestety cała kwota, jaką mamy przeznaczoną na zakup akcji nie może zostać na to wydana, gdyż każdy bank jak i makler będzie od nas oczekiwał pewnej opłaty. Powiedzmy, że rachunek maklerski wyniesie 3 zł, czyli za każdą operację pobierana będzie dokładnie taka opłata. Niezależnie, czy kupujemy, czy też sprzedajemy akcje. Bardziej się opłaca zakupić akcje konkretnej spółki czy wielu?

Większość początkujących inwestorów zastanawia się czy inwestować swoje fundusze w jedną spółkę, czy też może w kilka. Zważywszy na to, że giełda jest zmienna, czyli nagle konkretna spółka może wiele stracić, logicznym rozwiązaniem zdaje się rozłożenie naszych akcji na kilka spółek. Wtedy jak stracimy wraz z poszczególną spółką to pozostaje szansa, że druga pójdzie, np. w górę. Dzięki czemu rachunek stosunkowo się wyrówna. Pamiętajmy o tym, ze pochopne decyzje zgubiły niejednego gracza, właśnie dlatego zanim podejmiemy konkretną decyzję należy zastanowić się kilka razy.