Giełda – teoria i praktyka

Giełda i akcje
Masz trochę pieniędzy, których nie musisz w tej chwili wydawać? Nie są Ci akurat potrzebne? Ale chciałbyś znaleźć sposób, by je pomnożyć, by Twoje oszczędności były jeszcze większe i znaczniejsze? Tak żebyś za kilka lat mógł zrealizować swoje śmiałe plany lub po prostu zabezpieczyć się na czarną godzinę? Jest to jak najbardziej możliwe. A sposobów na to istnieje całkiem sporo. Jeden z nich, który powinieneś rozważyć, to giełda. Być może już w tej chwili bardzo Ci się on nie spodobał.

Notowania giełdowe

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Może sądzisz, że zarabianie na giełdzie zupełnie nie jest dla Ciebie? Że Cię to przerasta? Że właściwie każdy, tylko nie Ty? Nic bardziej mylnego. Pomyśl – sukces na giełdzie odniosło całkiem sporo osób. W czym one są lepsze od Ciebie? W niczym! Po prostu miały nieco więcej odwagi, śmiałości, były bardziej pewne siebie. Może więc warto się przełamać i dać sobie szansę?

Sukces na giełdzie odnieść nie jest łatwo, ale jeśli komuś bardzo zależy, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że mu się uda. Na co musimy się przygotować? Na pewno na całe mnóstwo wysiłku i pracy, samodzielnego rozwijania się, dokształcania, zdobywania informacji. Bądźmy świadomi, że na początku nic nie będzie wydawało się nam proste. Wręcz przeciwnie, będziemy mieli wrażenie, że wszystko jest niesamowicie skomplikowane i że w życiu tego sami nie ogarniemy. Ale potem z każdym dniem będzie coraz łatwiej.

Zegary na giełdzie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej zagadnień stanie się jasnymi i zrozumiałymi. Trzeba tutaj jednak systematyczności. Starajmy się być na bieżąco ze światem giełdy. Czytajmy czasopisma, oglądajmy programy finansowe, słuchajmy odpowiednich audycji radiowych. Ogromnym źródłem informacji może się stać również Internet. Wystarczy tylko wiedzieć, na jakie strony zaglądać. Kiedy coś będzie niejasne, pytaj – czy to znajomych, czy też ekspertów na stronach internetowych. Bądź wytrwały, a już wkrótce zarabianie na giełdzie przestanie być dla Ciebie jedynie mglistą mrzonką, a stanie się naprawdę możliwe. Będziesz doskonale wiedział, jak się do tego zabrać.

Nie bój się również praktyki. Gdy już zdobędziesz nieco teoretycznej wiedzy, zacznij ją wykorzystywać. Same wyuczone informacje niestety nie wystarczą do inwestowania, każdy mysi się tego nauczyć samodzielnie. Bądź w miarę śmiały, ale unikaj brawury. Popełniaj błędy, ale staraj się, żeby nie były one tragiczne w skutkach. Ryzykuj, ale nie zbyt mocno. Zawsze możesz również zacząć od zainstalowania na swoim dysku symulatora giełdy. Taki program na pewno sporo Cię nauczy, i to w całkowicie bezpieczny sposób.