Kilka ciekawych informacji na temat nowych aparatów sprzedawanych przez firmę Nikon.

Szukając cyfrówki dla siebie wielu ludzi kieruje się w stronę Nikona. Jest to całkowicie zrozumiałe, bowiem ten producent sprzętu fotograficznego od wielu lat robi doskonałe urządzenia zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.

Przy okazji Nikon wprowadza w świat cyfrowy szereg nowatorskich patentów i pomysłów, jakie później wykorzystywane są przez inne firmy i niejako się stają normą w branży.

Przeczytaj ten artykuł, to również stanowi świetny artykuł (https://copyline.pl/) opisywanego zagadnienia. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

Czasami jednak zostają wykorzystane tylko przez Nikona, tak przykładowo się ma sprawa z formatem nikon dx,więcej wskazówek|ceneo.pl/31454030 oznaczającym specyfikację stosowanej w aparatach światłoczułej matrycy. Ten format Nikona jest 1,5 razy mniejszy od pełnowymiarowej klatki, firma używa w swoich urządzeniach, przykładowo takich jak nikon f65, obu typów matryc.

Nowoczesne budynki

Autor: O Palsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z naprawdę udanych urządzeń Nikona wyposażonych w pełnowymiarową matrycę FX jest nikon d 700-aparat nikon d700|.www.mtc-rental.pl/wynajem-naczep.html/Premiera tego aparatu wzbudziła ogromne zainteresowanie pośród zawodowych fotografów, ponieważ za niezbyt wygórowaną cenę jak na tę grupę urządzeń dostali oni doskonałe narzędzie do pracy. Możliwości tego Nikona na pewno zachęcą wielu wielbicieli fotografii do zakupienia go, gdyż są znacznie lepsze niż bezpośrednich konkurentów. Niezwykle ciekawie prezentuje się także inny model, tym razem z matrycą APS-C, czyli po prostu nikon d500-zobacz stronę. Tu także w specyfikacji nie było żadnego kompromisu.

Ten model producenta z Japonii bardzo się wyróżnia pośród konkurencji, po prostu zostawiając ich dość mocno w tyle, dzięki czemu również stanowi bardzo ciekawą propozycję dla wymagających fotografów.