Jaki powinien być inwestor?

Giełda i akcje
Jeśli zastanawiałeś się nad tym, czy spróbować swoich sił na prawdziwej giełdzie papierów wartościowych, to niewątpliwie warto tego spróbować, ponieważ może przynieść to człowiekowi co najmniej kilka wymiernych korzyści. Po pierwsze, jest to oczywiście zysk w postaci środków pieniężnych, który możemy wygenerować, jeśli po pewnym czasie po zakupie akcji, sprzedamy je drożej na skutek wzrostu wartości spółki. Współcześnie, właściwie wszystkie największe firmy emitują swoje pakiety akcji, jeśli tylko jest to możliwe w sensie prawnym. Przede wszystkim, otwiera to furtkę do zgromadzenia pokaźnego kapitału, ponieważ pieniądze, które zapłacił inwestor trafiają do konkretnej spółki, a posiadacz staje się jej współwłaścicielem.

Na giełdzie

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to podstawowa zasada, na jakiej opierają się wszystkie giełdy papierów wartościowych. Każdy inwestor powinien zaznajomić się ze wszystkimi dość skomplikowanymi zagadnieniami dotyczącymi obrotu akcjami na giełdzie. Niezbędne jest poświęcenie co najmniej kilkudziesięciu godzin swojego cennego czasu na edukację w tym zakresie. Możemy korzystać z niezliczonych źródeł, przede wszystkim z Internetu, gdzie znajdziemy wszystkie możliwe informacje. Pamiętajmy jednak, że są one tam niezweryfikowane, co oznacza, że nie zawsze prawdziwe. Inwestycje wymagają od osoby podejmującej decyzję silnej psychiki, ponieważ w absolutnie żadnym wypadku nie można zbyt pochopnie dokonywać zróżnicowanych transakcji. Wszystkie powinny być dokładnie przemyślane i podjęte bez brania pod uwagę zbędnych emocji. Dlatego też, świeżo upieczony inwestor powinien najpierw zapoznać się z psychologią inwestowania na giełdzie, o czym powstało już wiele pozycji książkowych.

Niezbędne jest przewidywanie tego co zrobią inni gracze na rynku, ponieważ tylko w ten sposób można przewidzieć przyszłe notowania spółek, których jesteśmy akcjonariuszami. Pamiętajmy, że możliwe są oczywiście inwestycje na giełdach zagranicznych, które nie sposób jest wymienić, ponieważ jest ich tak dużo. Właściwie prawie wszystkie rozwinięte bądź rozwijające się kraje posiadają swoją narodową giełdę papierów wartościowych. Inwestycje mogą nam przynieść nie tylko sporą sumę dodatkowych środków pieniężnych, ale także ogromną satysfakcję z powodu przeprowadzenia bardzo udanych transakcji na giełdzie. Zyskujemy w ten sposób nieocenioną pewność siebie, która pomaga nam w codziennym życiu. Co więcej, wiedza zdobyta w związku z inwestowaniem na giełdzie może procentować w zróżnicowanych, innych sferach naszego życia.