Giełda – podejdźmy do niej odważnie

Giełda – czy myśli o niej od dawna chodzą Ci po głowie? Zastanawiasz się, co by było gdybyś spróbował, gdybyś się w nią zaangażował? Czy miałbyś szansę na sukces? A może zostałbyś nawet w tym świecie znany? Szybko jednak wycofujesz się ze swoich pomysłów. Dochodzisz do wniosku, że są one bezsensowne. Że Ty się do tego nie nadajesz – jesteś zbyt mało doświadczony, za mało odważny, nie masz wystarczającej przenikliwości i siły przebicia. Pomyśl, że osoby, które dziś są naprawdę bogate i znane kiedyś mogły mieć podobne myśli, podobne zdanie na swój temat.

Gotówka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Ale one się odważyły, przełamały, podjęły ryzyko. I udało im się! Wszyscy mamy podobne początki. Nikt nie rodzi się z głową pełną wiedzy. Każdy, by w końcu dojść do sukcesu, jakim jest zarabianie na giełdzie, najpierw musi się napracować, namęczyć, wysilić. Musi przeżyć sporo stresu i nerwów, a nawet bezsennych nocy spędzonych na zastanawianiu się, czy dana inwestycja była dobrym pomysłem, czy też może jednak niekoniecznie. Nie myśl więc zbyt długo, nie analizuj. Jeśli marzy Ci się giełda, to po prostu zacznij działać w kierunku urzeczywistnienia Twoich pragnień.

Jest to jak najbardziej możliwe. Tylko zrób pierwszy krok już dziś. Włącz program w telewizji na temat giełdy. Otwórz gazetę na najnowszych notowaniach. Wypożycz z biblioteki podręcznik do ekonomii i przypomnij sobie różne mechanizmy, które w zarysie pewnie poznałeś już w szkole. Postaraj się być w tych działaniach regularny. Na początku poświęć na poszerzanie swojej wiedzy kilkanaście minut dziennie. Potem pół godziny. Stopniowo wejdzie Ci to w nawyk i będziesz miał naturalną potrzebę zaspokojenia swojej ciekawości, zapoznania się z nowościami. Nawet nie zauważysz, kiedy Twoja wiedza stanie się naprawdę spora i naprawdę imponująca.

Jakie jej źródła są jednak najlepsze? Po które sięgnąć, by zarabianie na giełdzie jak najszybciej stało się dla nas faktem? Do książek warto podchodzić krytycznie – giełda jest bardzo dynamiczna, to co było prawdą jeszcze pół roku temu, dziś już może być nieaktualne. Lepiej sięgać po najnowsze numery gazet i czasopism oraz śledzić znane witryny Internetowe traktujące o giełdzie i finansach.

Wartościowe są również fora internetowe – na nich na pewno znajdziemy specjalistów, którzy zechcą odpowiedzieć na nasze pytania, rozwiać wątpliwości. Będąc początkującym, warto więc z nich skorzystać. A potem przyjdzie pora na praktykę – początkowo symulatory, a potem prawdziwa giełda. Nie bójmy się tego momentu. Z pewnością będziemy do niego świetnie przygotowani.