Giełda – jak zacząć, by nie zaryzykować zbyt wiele

Giełda i akcje
Od dawna myślisz o tym, by zacząć grać na giełdzie? Masz jednak setki wymówek? Czujesz się za młody, za stary, niewystarczająco kompetentny? Pamiętaj, że właściwie każdy kiedyś zaczynał. Nie ma osoby, która od razu byłaby mistrzem. Trzeba więc po prostu zrobić pierwszy krok, a potem na pewno już jakoś pójdzie. Nie musisz przecież od razu ryzykować, podejmować przełomowych decyzji. Zacznij po prostu od interesowania się tą tematyką. Staraj się śledzić kursy akcji i notowania giełdowe. Na początku od czasu do czasu.

Giełda Papierów Wartościowych

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info
Stopniowo wejdzie Ci to w nawyk i każdego dnia choć chwilę poświęcisz myślom o giełdzie. Będziesz się starał rozwijać i stawał coraz lepszy i lepszy. Po jakimś czasie sam będziesz zdziwiony, jak wiele już wiesz. Musisz być tylko systematyczny. Obecnie rozpoczęcie gry na giełdzie jest tak proste, jak nie było jeszcze nigdy dotąd. Mamy przecież nieograniczony dostęp do całego mnóstwa źródeł – do czasopism, książek i wreszcie – do Internetu. Zwłaszcza ten ostatni jest wyjątkowo cenny. Wystarczy włączyć komputer, a znajdziemy każdą informację, jaka nam tylko będzie potrzebna.

Możemy zarówno dotrzeć do potrzebnej nam literatury i prasy, jak i porozmawiać z innymi, lepiej od nas zorientowanymi osobami z branży. Nie wiesz czegoś? Masz wątpliwości? Zapytaj na forum internetowym, a na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie Ci pomóc. Kursy akcji? Notowania giełdowe? To dzisiaj żadna tajemnica. Możesz je poznać w ciągu ułamka sekundy. To naprawdę banał. Przestań więc szukać wymówek i zacznij działać. Jeśli teraz nie spróbujesz, w przyszłości będziesz tego żałował i zastanawiał się, co mogło się wydarzyć, gdybyś tylko zdobył się na odrobinę odwagi.

A więc odpowiednia ilość wiedzy i orientacja w temacie to podstawa. Ale może pora, by przejść do praktyki? Przecież gry na giełdzie nie nauczysz się z książek. Musisz spróbować jej w rzeczywistości, na swoich sukcesach, ale również błędach. Na początku tych drugich będzie z pewnością więcej. Jednak nie załamuj się nimi. Postaraj się tylko, by nie miały zbyt dotkliwych konsekwencji.

Nie decyduj się od razu na ogromne i ryzykowne inwestycje – z tego raczej nie wyniknie nic dobrego. Na nie też nadejdzie czas, ale dopiero wtedy, gdy już nabierzesz cennego doświadczenia. Póki co skup się na drobniejszych albo wręcz na symulatorze giełdy. Taki program może się okazać dla Ciebie bardzo pożyteczny. Możesz z niego korzystać aż do momentu, gdy już nabierzesz wprawy i poczujesz, że nadeszła pora na prawdziwą giełdę.