Ubezpieczenie na życie – kupić nie kupić, które kupić, czym się kierować? Radzimy

W finansach
Zacznijmy od ogólnego wyjaśnienia, co to jest tradycyjne ubezpieczenie na życie. Otóż jest to ubezpieczenie, które możemy wykupić, aby zabezpieczyć własnych bliskich – żonę, męża, dzieci, na wypadek swej śmierci.
Opłacasz określone składki i dzięki temu, gdy umrzesz, zakład ubezpieczeniowy wypłaci im określoną sumę pieniążków.

firmy - obrazek

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Takową umowę zawrzeć można dożywotnio bądź na czas sprecyzowany.

Analogiczny portal opublikował zbliżone artykuły. Jeśli Cię one intrygują, to kliknij tu oraz zobacz więcej porad pod linkiem (http://www.workservice.pl/praca/operator-cnc/wroclaw/) pracy, którą tam odnajdziesz.

Jeśli ubezpieczenie ma jedynie funkcję ochronną i w czasie trwania polisy nic Ci się nie stanie, wpłacone przez ciebie składki przepadają. Jednakże istnieją również polisy na życie, które można wykorzystywać do lokowania pieniążków – polisy inwestycyjne – . Ogólnie już na wstępie wskazane jest poszerzyć podstawowe ubezpieczenie o ochronę na wypadek inwalidztwa. W zależności od umowy możemy mieć wtenczas gwarancję, że ubezpieczyciel wypłaci Ci sumę ubezpieczenia, albo iż będzie płacił za Ciebie składki do końca umowy. W taki sposób wygląda właśnie polisa życie Warszawa. Do tego zazwyczaj możemy wykupić opcje osłony na przypadek zawału, operacji chirurgicznej, kuracji jak też pobytu w szpitalu.

fototapety

Autor: http://fixar.de
Źródło: http://fixar.de
Wrocław nocą

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Młode osoby powinny natomiast rozważyć wybór umowy, w jakiej zadośćuczynienie jest najogromniejsze w przypadku wypadku, przykładowo samochodowego. Kwota polisy powiązana ze zgonem jest wtenczas minimalizowana oraz dzięki takowym proporcjom cena polisy utrzymuje się na umiarkowanym poziomie. W doborze polisy pomóc ci może agent PZU Warszawa. Umowa może, a wręcz winna być dobrze dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb ubezpieczeniowych (agent PZU Dariusz Piernik) innymi słowy “szyta na miarę”.

Może posiadać dla przykładu charakter ochronno – oszczędnościowy. Wtedy bez względu na to, czy dojdzie do wypadku czy też nie, w wyznaczonym momencie nastąpi wypłata uzbieranych środków.