Początki na giełdzie – nie muszą być takie trudne!

Giełda i akcje
Inwestowanie na giełdzie staje się w ostatnich latach całkiem popularne. Nic dziwnego – właściwie chyba jeszcze nigdy nie było to tak proste jak w tej właśnie chwili. Aktualnie, dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu, za inwestowanie może się zabrać właściwie każdy. Wystarczy zdobyć nieco wiedzy, zdecydować się na konkretną platformę i już – możemy rozpoczynać swoją przygodę z giełdą. Jeśli więc masz nieco nadprogramowych pieniędzy i chciałbyś je wykorzystać w jakiś sensowny sposób, pomnożyć, sprawić, by było ich jeszcze więcej – koniecznie pomyśl o inwestowaniu na giełdzie. To naprawdę nie jest tak trudne, jak Ci się przez cały czas wydawało.

Giełda w Tokio

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com
Nawet Ty jesteś w stanie się tego nauczyć. Wystarczy, że zdobędziesz dobry poradnik inwestycyjny, a na pewno wiedza będzie błyskawicznie wchodziła do Twojej głowy. Za jakiś czas sam się zdziwisz, jak wiele już wiesz, jak mnóstwo informacji zdobyłeś. Z pewnością towarzyszy Ci mnóstwo obaw, które powstrzymują Cię przed działaniem. Sądzisz, że nie jesteś wystarczająco kompetentny, że giełda Cię przerośnie. Że jest czymś ponad Twoje siły. Jednak czy to na pewno aż tak źle wygląda? Skoro tyle osób sobie na niej radzi, to czemu właśnie Tobie miałoby się nie udać? W czym jesteś od nich gorszy? Czasem warto mimo wszystko zdobyć się na odwagę, by za jakiś czas móc świętować sukces.

Oczywiście niestety będziesz musiał sobie na niego zapracować. Włożyć sporo wysiłku, sporo się nauczyć. Kupiłeś poradnik inwestycyjny? To dobry pierwszy krok. Ale niestety w ten sposób nie załatwisz całej sprawy. Musisz go teraz dokładnie przestudiować, nie ograniczając się jednak jedynie do tego źródła. Czytaj prasę na temat giełdy, oglądaj programy telewizyjne, słuchaj radia. Pamiętaj też, że giełda wymaga ciągłego zaangażowania i systematyczności. Nie jest to zajęcie na kilka godzin dziennie, lecz na znacznie dłużej. Im więcej czasu jej poświęcisz, tym lepiej. Będziesz musiał starać się być na bieżąco, wciąż się dokształcać i rozwijać. Tak naprawdę giełda jest przeznaczona dla pasjonatów. A czy Ty takim pasjonatem jesteś? To szybko zostanie zweryfikowane. Jeśli nie – długo nie wytrzymasz. Potrzebne Ci będą również odpowiednie predyspozycje psychiczne. Musisz mieć sporą odporność na stres, wytrzymałość, a nawet pewną skłonność do ryzykanctwa. Ważne, by nie brakowało Ci również pracowitości i systematyczności. Nadal sądzisz, że się nadajesz? Zacznij od symulatora, ale nie zwlekaj zbyt długo. Szybko przejdź do tej prawdziwej giełdy!