Czy powinniśmy pożyczać pieniążki pod zastaw mieszkania?

Giełda i akcje, W finansach
Kiedy postawisz dom, możność zamieszkania w nim nie jest wyłączną korzyścią z inwestycji. Nieruchomość zapewni również zaciągnięcie wierzytelności hipotecznej niżej oprocentowanej niż kredyt konsumencki.

kurs pierwszej pomocy

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
Gros banków proponuje kredyty hipoteczne (bądź tak zwany kredyt niecelowy) pod wymogiem wyznaczania hipoteki na nieruchomości. Z punktu spojrzenia banku najlepiej, jeśli prawnym zabezpieczeniem zadłużenia jest nieruchomość mieszkalna (dom, mieszkanie, parcela zabudowana domem).sprawdź tekst (sprawdź www.ekspert-plock.pl/)Większym kłopotem może się okazać ustanowienie hipoteki na gruntach o przeznaczeniu agrarnym, usługowym, przemysłowym, na siedliskach itd.
Pożyczki prywatne Wrocław zobacz stronę mają swe plusy oraz wady. Do korzyści można zaliczyć możliwość rozłożenia spłaty obciążenia na dłuższy okres aniżeli w wypadku kredytu konsumenckiego – w większości banków jest to 25 lat. Musimy jednak mieć na względzie, że w związku z brakiem celu lokalowego zdecydowana większość banków podwyższy marżę przeciętnie o 1-3% w porównaniu z zadłużeniem hipotecznym. Podniesiona marża obowiązywać będzie w całym czasie kredytowania. To natomiast znacząco wpłynie na wysokość rat. Należy nadmienić, że nie ma określonej maksymalnej sumy kredytu niecelowego, aczkolwiek bank przyjmie tak zwaną wymuszoną wartość sprzedaży, czyli sprecyzowany procent wartości nieruchomości, jako górną granicę sumy pożyczki. W większości wypadków będzie to od 60 do 80% wartości posiadłości. Jeśli dodatkowo zabezpieczeniem ma być parcela, to wskaźnik udziału zadłużenia w tejże wartości może okazać się jeszcze niższy.

Tego typu kredyt może zaciągnąć wszelka pełnoletnia osoba spełniająca warunki banku dotyczące wieku i zatrudnienia. Kredytobiorca powinien być również oczywiście właścicielem czy współwłaścicielem nieruchomości.